Kalkulator opłat aut sprowadzanych z USA - Koszty sprowadzenia​

Sprowadzając pojazd z USA musimy liczyć się z kosztami transportu oraz podatkami. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy kalkulator opłat aut sprowadzanych z USA, który pozwala oszacować łączny koszt zakupu, sprowadzenia i rejestracji samochodu.

opłaty za transport auta z usa

Na koszty transportu składają się:

  • przewiezienie samochodu z parkingu ubezpieczalni do najbliższego portu,
  • przesyłka morska,
  • przewiezienie samochodu z portu Bremerhaven w Niemczech pod dom klienta.

Aby oszacować koszty transportu, zapraszamy Państwa do skorzystania z kalkulatora po prawej stronie. Podane kwoty to jedynie ceny orientacyjne – właściwą wycenę otrzymacie Państwo od nas po kontakcie.

Kalkulator to tylko szacowane koszta, teraz ze względu na kurs dolara oraz cenę paliwa są one wyższe!!!

Podatki to cło, VAT oraz akcyza.

opłaty celne

Cło na samochody z USA różni się w zależności od rodzaju sprowadzanego pojazdu:

  • 10% to wartość cła od samochodu osobowego oraz quada,
  • 6% wartości pojazdu przy imporcie motocykla,
  • 22% wartości pojazdu ciężarowego,
  • 1,9 % wartości od łodzi, jachtu lub skutera wodnego.

Cło w odróżnieniu od akcyzy ma charakter stały. Im wyższa wartość samochodu, tym więcej będzie trzeba zapłacić podczas odprawy. Choć decydując się na odprawę w Niemczech zapłacimy mniejszy podatek VAT, to stawka naliczania cła jest taka sama.

Auta zabytkowe są całkowicie zwolnione z cła na samochody z USA. To co najmniej trzydziestoletnie pojazdy, których główne elementy konstrukcyjne są oryginalne.

vat za import samochodu

Podatek VAT wynosi 19% – jest on opłacany w Niemczech. Kwota do naliczenia VAT jest powiększana o wartość cła oraz ryczałt około 700USD.

Akcyza naliczana jest w zależności od pojemności silnika – przy silnikach do 2000 cm³ wynosi 3,1%, powyżej tej wartości – 18,6%.

Zarówno akcyza, jak i podatek VAT naliczane są od ceny pojazdu powiększonej o wartość cła.

akcyza za sprowadzenie auta

Za dopełnienie wszystkich formalności, wylicytowanie pojazdu i jego sprowadzenie pobieramy opłatę w wysokości 2500 zł (netto). Dodatkowo, należy liczyć się też z opłatą brokera 400USD oraz ubezpieczalni tak zwane FEE. Odprawa celna w porcie w Niemczech to koszt 500EUR + 200 zł za pośrednictwo w odprawie. Ze względu na niestabilna sytuacje na świecie mogą mieć miejsce dodatkowe koszty m.in. kary agencji celnej, kary za postój kontenerów, kary za parking itp.

Cło na samochody z USA a mienie przesiedleńcze

Kupno auta w ramach mienia przesiedleńczego jest jedną z niewielu opcji zwalniających z opłaty cła na samochody z USA. To wariant wprowadzony z myślą o osobach, które wracając do ojczyzny zabierają ze sobą ruchomości, m.in. samochody. Skorzystanie z tej ulgi wymaga spełnienia warunków:

  • mieć udokumentowany co najmniej roczny legalny pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych,
  • auto jest ściągane w celu prywatnym (nie może być wciągnięte do majątku firmowego),
  • przez pół roku od sprowadzenia auta nie można go sprzedać.

Mają Państwo pytania? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego. Chętnie zapoznamy się z oczekiwaniami i opowiemy o szczegółach współpracy. Fachowo doradzamy w wyborze najlepszych rozwiązań prawnych i administracyjnych. Szybko i sprawnie sprowadzamy pojazdy współpracując z zaufanymi firmami i pośrednikami.

Transport

Podatki

Mateusz Kornaszewski - MattyUSA

Adres

Wojbórz 172

57-300 Wojbórz

Kontakt

tel.: 725 292 151