Opłaty i Kalkulator

Kalkulator opłat aut sprowadzanych z USA - Koszty sprowadzenia

Sprowadzając pojazd z USA musimy liczyć się z kosztami transportu oraz podatkami.

opłaty za transport auta z usa

Na koszty transportu składa się:

  • koszt przewiezienia samochodu z parkingu ubezpieczalni do najbliższego portu,
  • koszt przesyłki morskiej,
  • oraz koszt przetransportowania samochodu z portu Bremerhaven w Niemczech pod dom klienta.

Aby oszacować koszty transportu, zapraszamy państwa do skorzystania z kalkulatora po prawej stronie. Podane kwoty to jedynie ceny orientacyjne – właściwą wycenę otrzymacie Państwo od nas po kontakcie.

Podatki to cło, VAT oraz akcyza.

opłaty celne

Cło różni się w zależności od rodzaju sprowadzanego pojazdu –10% to wartość cła od samochodu osobowego oraz quada, 6% wartości pojazdu zapłacimy przy imporcie motocykla, od łodzi, jachtu lub skutera wodnego, pobierana jest opłata celna w wysokości 1,9% wartości pojazdu.

vat za import samochodu

Podatek VAT wynosi 19% – jest on opłacany w Niemczech. Kwota do naliczenia VAT jest powiększana o wartość cła oraz ryczałt około 700USD

Akcyza naliczana jest w zależności od pojemności silnika – przy silnikach do 2000 cm³ akcyza wynosi 3,1%, powyżej tej wartości – 18,6%.

Zarówno akcyza, jak i podatek VAT naliczane są od ceny pojazdu powiększonej o wartość Cła.

akcyza za sprowadzenie auta

Za dopełnienie wszystkich formalności, wylicytowanie pojazdu i jego sprowadzenie pobieramy opłatę w wysokości 2500 zł (netto). Dodatkowo, należy liczyć się też z opłatą brokera 400USD oraz ubezpieczalni (zależną od samochodu od 200USD do 800USD). Odprawa celna w porcie w Niemczech to koszt 400EUR.

Transport





Podatki