Opłaty i Kalkulator

Kalkulator opłat aut sprowadzanych z USA - Koszty sprowadzenia

Sprowadzając pojazd z USA musimy liczyć się z kosztami transportu oraz podatkami.

opłaty za transport auta z usa

Na koszty transportu składa się:

  • koszt przewiezienia samochodu z parkingu ubezpieczalni do najbliższego portu,
  • koszt przesyłki morskiej,
  • oraz koszt przetransportowania samochodu z portu Bremerhaven w Niemczech pod dom klienta.

Aby oszacować koszty transportu, zapraszamy państwa do skorzystania z kalkulatora po prawej stronie. Podane kwoty to jedynie ceny orientacyjne – właściwą wycenę otrzymacie Państwo od nas po kontakcie. 

Kalkulator to tylko szacowane koszta, teraz ze względu na kurs dolara oraz cenę paliwa są one wyższe!!!

Podatki to cło, VAT oraz akcyza.

opłaty celne

Cło różni się w zależności od rodzaju sprowadzanego pojazdu –10% to wartość cła od samochodu osobowego oraz quada, 6% wartości pojazdu zapłacimy przy imporcie motocykla, od łodzi, jachtu lub skutera wodnego, pobierana jest opłata celna w wysokości 1,9% wartości pojazdu.

vat za import samochodu

Podatek VAT wynosi 19% – jest on opłacany w Niemczech. Kwota do naliczenia VAT jest powiększana o wartość cła oraz ryczałt około 700USD

Akcyza naliczana jest w zależności od pojemności silnika – przy silnikach do 2000 cm³ akcyza wynosi 3,1%, powyżej tej wartości – 18,6%.

Zarówno akcyza, jak i podatek VAT naliczane są od ceny pojazdu powiększonej o wartość Cła.

akcyza za sprowadzenie auta

Za dopełnienie wszystkich formalności, wylicytowanie pojazdu i jego sprowadzenie pobieramy opłatę w wysokości 2500 zł (netto). Dodatkowo, należy liczyć się też z opłatą brokera 400USD oraz ubezpieczalni tak zwane FEE. Odprawa celna w porcie w Niemczech to koszt 500EUR +200zł za pośrednictwo w odprawie. Ze względu na niestabilna sytuacje na świecie mogą mieć miejsce dodatkowe koszty m.in kary agencji celnej, kary za postój kontenerów, kary za parking itp.

Transport

Podatki