Import aut z Kanady

W zakres naszej szerokiej działalności wchodzi import aut z Kanady. Fachowo doradzamy w wyborze najkorzystniejszych finansowo i najbezpieczniejszych sposobów sprowadzenia samochodu i zabezpieczenia go na czas transportu. Pomagamy w oszacowaniu kosztów planowanego zakupu i wypełnieniu formalności związanych z importem pojazdu zza oceanu. Kompleksowe usługi obejmują obliczanie cła na samochody z USA i Kanady, akcyzy, transportu morskiego i lądowego, kosztów ewentualnej naprawy, tłumaczenie dokumentów i przygotowywanie aut do rejestracji w Polsce (m.in. przeprowadzanie badania technicznego w uprawnionej stacji kontroli pojazdów).

Czy import aut z Kanady się opłaca?

Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie samochodu zza oceanu zamiast kupowania nowych lub używanych pojazdów na rynku europejskim. Import aut z Kanady opłaca się przede wszystkim wtedy, kiedy decydujemy się na modele użytkowane nie dłużej niż 8 lat. Samochody ponad dziewięcio- lub dziesięcioletnie łatwiej i zazwyczaj też taniej kupimy w Polsce i innych krajach UE. Dobra sytuacja ekonomiczna sprawia, że Kanadyjczycy nie tylko częściej odsprzedają kilkuletnie pojazdy, ale też dbają o regularne serwisowanie i naprawy, co przekłada się na bardzo dobry ogólny stan techniczny. Ponadto importując auto z Kanady mamy pewność jego przebiegu, historii napraw (w tym blacharsko-lakierniczych), co często nie jest tak przejrzyste podczas nabywania samochodu z Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Dodatkowo komponenty wykorzystywane do aut przeznaczonych na rynek kanadyjski są dużo lepszej jakości niż te produkowane na rynek europejski, co bezpośrednio przekłada się na większą wytrzymałość pojazdów zza oceanu.

Mnóstwo skomplikowanych formalności może zniechęcać do podjęcia decyzji o sprowadzeniu samochodu, szczególnie osoby, które nie mają doświadczenia w takich procedurach administracyjnych. Warto rozważyć import aut z Kanady przez profesjonalną firmę, taką jak nasza. Mamy doświadczonych pracowników i zaufanych pośredników, którzy sprawnie zajmą się skompletowaniem niezbędnych dokumentów i będą czuwać nad przebiegiem całej procedury (w tym prawidłowego zabezpieczenia i transportu samochodu).

Jak przebiega import auta z Kanady?

Sprawne sprowadzenie samochodu wymaga znajomości procedur obowiązujących w krajach Ameryki Północnej i znalezienia pośredników. Import aut z Kanady można podzielić na 4 główne etapy następujące po zakupie.

Etap 1: transport do portu w Kanadzie

Z miejsca zakupu (z aukcji lub od właściciela) organizowany jest transport samochodu i dołączonych do niego dokumentów do portu w Kanadzie. Tam pojazd jest przygotowywany do kolejnego etapu, tzn. zostaje załadowany do kontenera morskiego.

Etap 2: transport morski

Na tym etapie pojazd załadowany na kontenerowiec pokonuje drogą morską trasę między Kanadą a portem europejskim (najczęściej niemieckim). Zazwyczaj rejs trwa od 12 do 16 dni.

Etap 3: odprawa celna w porcie europejskim

Po dotarciu do Europy, zawartość kontenera i dokumentacja są sprawdzane przez celników. Odprawa celna wiąże się z koniecznością uiszczenia kolejnych opłat (m.in. cła, VATu i akcyzy).

Etap 4: dostarczenie pojazdu do właściciela

Po przejściu odprawy celnej samochód zostaje przetransportowany z portu do właściciela. Należy pamiętać, że nie jest to jednoznaczne z możliwością użytkowania auta. Do tego niezbędne jest przeprowadzenie badania technicznego w uprawnionej stacji kontroli pojazdów oraz rejestracja w wydziale komunikacji.

Mateusz Kornaszewski - MattyUSA

Adres

Wojbórz 172

57-300 Wojbórz

Kontakt

tel.: 725 292 151