Jednym z głównych powodów, dla których Polacy decydują się na import samochodów z USA, jest ich atrakcyjność cenowa. Ceny amerykańskich aut są często niższe niż tych oferowanych na rodzimym rynku, nawet po uwzględnieniu kosztów transportu i opłat celnych. Dzieje się tak między innymi ze względu na niższe podatki oraz korzystne kursy walut. Ponadto, auta z USA cechują się bogatym wyposażeniem, które w europejskich modelach często jest dostępne tylko jako opcja dodatkowo płatna.

Wyższy standard techniczny i bezpieczeństwa

Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem auta z USA jest ich wyższy standard techniczny oraz bezpieczeństwa. Amerykańskie samochody są produkowane z myślą o wymagającym rynku, na którym klienci oczekują wysokiej jakości wykonania oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W rezultacie, auta z USA są często lepiej wyposażone w systemy wspomagające kierowcę, takie jak adaptacyjny tempomat, systemy monitorowania martwego pola czy wspomaganie parkowania. Ponadto, amerykańskie auta są projektowane zgodnie z surowymi normami bezpieczeństwa, co przekłada się na wysoką ocenę w testach zderzeniowych i mniejsze ryzyko obrażeń w przypadku wypadku.

Dostępność unikatowych modeli i marek

Wreszcie, import samochodów z USA pozwala na zakup unikatowych modeli oraz marek, które nie są dostępne na polskim rynku. Wiele osób ceni sobie oryginalność i indywidualizm, dlatego decydują się na zakup auta zza oceanu, aby wyróżnić się na drodze. Wśród najbardziej pożądanych marek znajdują się takie klasyki jak Ford Mustang, Chevrolet Camaro czy Dodge Charger. Ponadto, amerykański rynek oferuje wiele modeli z segmentu premium, które w Polsce są trudno dostępne lub mają wysokie ceny.

Kategorie: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mateusz Kornaszewski - MattyUSA

Adres

Wojbórz 172

57-300 Wojbórz

Kontakt

tel.: 725 292 151