Sprowadzenie samochodu z USA to marzenie wielu miłośników amerykańskiej motoryzacji. Warto jednak zastanowić się, czy warto zaufać firmom oferującym tego typu usługi oraz jakie są rzeczywiste koszty takiego przedsięwzięcia. W niniejszym artykule przyjrzymy się propozycji firmy MattyUSA, która specjalizuje się w imporcie aut zza oceanu.

Koszty sprowadzenia pojazdu z USA

Sprowadzenie samochodu z USA wiąże się z różnymi kosztami, które należy uwzględnić przed podjęciem decyzji o zakupie. Pierwszym czynnikiem wpływającym na cenę jest oczywiście wartość samego pojazdu. Należy jednak pamiętać, że do tej kwoty trzeba doliczyć koszty transportu, ubezpieczenia, opłat celnych oraz podatków. Transport i ubezpieczenie pojazdu to kolejny istotny element wpływający na koszt sprowadzenia auta z USA. Ceny przewozu mogą różnić się w zależności od wybranej metody – transportu morskiego czy lotniczego. Opłaty celne i podatki to kolejne koszty, które trzeba uwzględnić. W przypadku importu pojazdów z USA do Polski należy liczyć się z opłatą celną w wysokości 10% wartości samochodu oraz podatkiem VAT wynoszącym 23%.

Oferta firmy MattyUSA

Firma MattyUSA specjalizuje się w imporcie samochodów z USA, oferując swoim klientom kompleksowe usługi na każdym etapie procesu sprowadzenia pojazdu. Firma działa na rynku od wielu lat i może pochwalić się licznymi zadowolonymi klientami. MattyUSA wspiera swoich klientów na każdym etapie procesu sprowadzenia samochodu – od wyszukiwania odpowiedniego modelu, przez negocjacje cenowe, aż po załatwienie wszystkich formalności związanych z transportem i opłatami celno-podatkowymi. Dzięki temu osoba decydująca się na import auta zza oceanu może być pewna, że cały proces przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Kategorie: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mateusz Kornaszewski - MattyUSA

Adres

Wojbórz 172

57-300 Wojbórz

Kontakt

tel.: 725 292 151